Dan šole in Slovenski tradicionalni zajtrk

Petek, 18.11.2022 , je bil za našo šolo nekoliko drugače obarvan dan.

Jutro smo na OŠ Dutovlje in PŠ Tomaj začeli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom – rezina kruha, maslo, med, mleko in jabolko.

Polni energije so se nato učenci razdelili v skupine in, izmenjaje se, obiskali različne delavnice. Učenci razredne stopnje so spoznavali žuželke, izdelovali živalske maske, ki nastopajo v romunskih ljudskih običajih, se potopili v svet antike… starejše učence pa so navdušile delavnice o mimiki obraza, človeški ribici, idr. Dve skupini učencev sta si imeli priliko udeležiti se delavnice v naravi na temo opazovanja ptic. Dan šole so nam pomagali izvesti raziskovalci z različnih Univerz ter Prirodoslovnega muzeja Slovenije v okviru projekta HUMANISTIKA, TO SI TI!

Dan je popestrila tudi novinarka radia Koper, ki je intervjuvala nekaj učencev in spodaj lahko poslušate prispevek, ki je bil predvajan tudi po radiu.

OŠ Dutovlje dobila Zlati častni znak

Na petkovem dogodku ob praznovanju 70. obletnice delovanja Planinskega društva Sežana je OŠ Dutovlje prejela zlati častni znak. V obrazložitvi je bilo navedeno, da šola Dutovlje že 66 let nepretrgoma sodeluje s Planinskim društvom in mlade, nadebudne planince spodbuja k včlanitvi v društvo.

Čestitke društvu za obletnico in vsem članom za vztrajen korak po gorah!

Tekmovanje iz logike

V četrtek, 29. septembra 2022, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz logike. Tekmovalo je 11 učencev 8. in 9. razreda.

Priznanje na šolski ravni tekmovanja prejmejo:

• Izak Marušić in Patrik Vrabec iz 8. a,
  • Veronika Vrabec in Anže Stopar iz 9. a,
  • Jaka Marinac, Lan Čevnja in Alenčica Rejc iz 9. b.

Veronika, Anže in Jaka so na šolskem tekmovanju dosegli vse možne točke in se uvrstili na regijsko tekmovanje.

Tudi tam so se odlično odrezali in za svoj dosežek vsi trije prejmejo bronasto priznanje.

Iskrene čestitke!

Tabor nadarjenih

Učenci, ki so bili predlagani za nadarjene, so se od petka, 21. 10. 2022 do nedelje, 23. 10. 2022, udeležili vikenda za nadarjene v Rakovem Škocjanu.

Na delavnicah so se učenci naučili varnega kurjenja ognja v naravi, osnovnih veščin lokostrelstva, spoznavali tamkajšnjo okolico, Zelške jame in ostale kraške pojave ter s pomočjo predhodno nastavljene hrane in kamere, opazovali živali, ki živijo v gozdu.

Vsi učenci so bili nad preživetim vikendom pozitivno presenečeni in zelo zadovoljni!

2. dan kamišibaja

Članice kamišibaj krožka OŠ Dutovlje, Hana, Erin in Nuša, so se v soboto, 15. oktobra predstavile  na 2. dnevu kamišibaja otroških ustvarjalcev Slovenije. več…