DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADIH

Letošnja tema otroškega parlamenta je Duševno zdravje otrok in mladih. Zaprtje šol, zaprtje družin med štiri stene, obvezne maske, pomanjkanje socialnih stikov, splošno osiromašenje življenja otrok, spremenjena družba kot celota – vse to je botrovalo k občutnemu porastu duševnih stisk in zahteva pozornost vseh, ki smo obkroženi z otroki in mladimi, kliče pa tudi k empatiji otrok, da znajo pristopiti k svojim vrstnikom v težavah. Odnosi z vrstniki in medsebojna komunikacija gotovo lahko marsikaj preprečita, ponudita olajšanje in vsaj delno odpravo blažjih težav. Odpiranje pogovora o počutju in duševnih stiskah je dragoceno za vse. Pogovor je vedno del rešitve. V ta namen bomo tudi na šoli v okviru Otroškega parlamenta o tem spregovorili.