AKTUALNO!

– Izšel je RAZPIS ZA VPIS NOVINCEV V SREDNJE  ŠOLE IN DIJAŠKE DOMOVE ZA ŠOLSKO LETO 2022/2023, ki je objavljen na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport na naslovu:

– Informativa, sejem izobraževanja in poklicev, prestavljena na 2023
Trenutna epidemiološka slika v državi in vse slabše napovedi oz. obeti za prihajajoče tedne ter številni kadrovski, z epidemijo povezani, izzivi sodelujočih organizacij, nas silijo v prestavitev dogodka na leto 2023, natančneje v petek in soboto, 20. in 21. januarja 2023 na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani.

– Publikacija SREDNJEŠOLSKI VPISNIK

INFORMATIVNI DAN

Informativni dnevi bodo potekali v petek, 11.2. 2022 ob 9. in 15. uri ter v soboto, 12.2.2022 ob 9. uri.

Glede na epidemiološko situacijo tudi v tem šolskem letu izvedba informativnih dnevov na šolah ne bo mogoča, saj gre za dogodek visokega tveganja, ob katerem se združuje veliko število učencev iz različnih delov Slovenije, pri čemer pa prihaja tudi do izrazito povečane uporabe sredstev javnega prevoza. Zato bodo šole svoje predstavitve izvedle na virtualni način oziroma s spletno predstavitvijo.

Vsem kandidatom svetujemo, da si podrobno pogledajo spletne strani šol, v katere se želijo vpisati oziroma jih zanimajo. Na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport na naslovu: https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/ bo predvidoma zadnji teden v januarju 2022 oziroma v začetku februarja objavljen seznam vseh srednjih šol, skupaj s seznamom izobraževalnih programov, ki jih te šole izvajajo, s povezavami do njihovih spletnih strani. Navedena tabela bo vključevala tudi informacije, na kakšen način bodo posamezne šole izvedle informativne dneve.

SREDNJE ŠOLE

NOV spletni portal SLOVENSKE SREDNJE ŠOLE

SPLETNI NASLOVI srednjih šol

Seznam DIJAŠKIH DOMOV

Predstavitveni video SEPŠ Koper 1

Predstavitveni video SEPŠ Koper 2

DNEVI ODPRTIH VRAT 2022

Dan odprtih vrat Škofijske klasične gimnazije  (Zavod Sv. Stanislava, Šentvid) bo v soboto 29. januarja 2022. Predstavljen bo tudi Jegličev dijaški dom.

SPLETNE STRANI

Nekaj uporabnih spletnih strani:

–> DijaskiSvet.si –> Spletni servis za poklicno izobraževanje

–> Mojaizbira.si

–> Opisi poklicev

–> Kratki opisi poklicev za osnovnošolce

–> Informacije o štipendijah (Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije)

–> Vpis v srednje šole (informacije na strani Ministrstva za šolstvo in šport)

–> Karierni plac (Ljudska univerza)

–> KAMBI – vprašalnik za učence

OBRAZCI, DOKUMENTI,…

Prijavnica za sprejem v dijaški dom

Prijavnica za vpis v srednjo šolo

ROKOVNIK ZA VPIS V SREDNJE ŠOLE 2022/23

Predstavitev PUBLIKACIJE srednješolskega centra v Sežani

Poklicni BAROMETER (Slovenija in Območna enota Koper)

Koledar:

januar 2022
PTSČPSN
« Dec   Feb »

Prihajajoči dogodki:

• Ni prihajajočih dogodkov.

Gallery

kreplje-28-3-9