Uspešni fotografi

Učenci, ki obiskujejo fotografski krožek so bili zopet zelo uspešni na 3. mladinskem fotografskem natečaju PORTRET 2022. V petek, 27. maja so se udeležili odprtja razstave in podelitve nagrad na Jesenicah. V sklopu projekta "KULTURNI KOLAŽ - kolaž mladinskega...

Počitnice so tu!

Pa se je končalo prav posebno šolsko leto. Vsem želimo lepe počitnice in da bi marsikaj zanimivega doživeli, za kar med šolskim letom ni bilo časa ali priložnosti. Predvsem pa vam želimo, da bi se spočili od šolskih obveznosti in nabrali moči za novo šolsko...

Kamenton

Osnovna šola Dutovlje je tudi letos sodelovala v projektu KAMENTON, ki je potekal v soboto, 12.6.2021, v Divači. Sodelovalo je 9 učencev iz 3. in 5. razreda. Ambasadorka kulturne dediščine Karin Lavin nam je namenila uvodne besede in nas popeljala v svet kraškega...

Teden prilagajanja na vodo

Učenci tretjega razreda so se v tednu od 14. 6. do 18. 6. 2021 uspešno udeležili prilagajanja na vodo v Ajdovščini. Spoznavali so lastnosti vode preko iger, preizkušali plovnost svojega telesa, gledali pod vodo, se učili osnov tehnik plavanja in še marsikaj. Za zelo...

Kolesarski izpit učencev 5. razreda

Konec meseca maja in v začetku junija so učenci 5. razreda opravljali kolesarski izpit. Najprej so opravili teoretični del, kateremu je sledil še praktični. Na spretnostnem poligonu so dokazovali zmožnosti obvladovanja kolesa, na prometnem poligonu pa so se vživeli v...

Aktivnosti MDPM v poletju 2021

Medobčinsko društvo prijateljev mladine Sežana tudi letos za otroke in mladostnike organizira aktivne počitnice, celodnevno počitniško varstvo in letovanja za otroke in mladostnike. Starši lahko za svoje otroke z zdravstvenimi indikacijami uveljavljate zdravstveni...

Logična pošast

V petek, 07. 05. 2021, je potekalo šolsko tekmovanje iz logike – Logična pošast. Šestošolka Emanuela Luin je dosegla biserno priznanje. Uvrstila se je na državno tekmovanje, ki bo potekalo v petek, 21. 05. 2021. Iskrene čestitke in še naprej uspešno razpletanje...

Dostopnost