V marcu nas je na OŠ Dutovlje in PŠ Tomaj obiskal čebelar Aleš Rodman, ki je predsednik Čebelarskega društva Kras – Brkini.

Predstavil nam je svoje delo in poudaril, da brez čebel ni življenja. Razložil nam je vse o pomenu čebel, pridelavi medu, pridobivanju cvetnega prahu, propolisa in voska ter o malo manj prijetnih rečeh – pikih čebel. Povedal nam je, s čim se čebele prehranjujejo in v katerem mesecu cvetijo določene rastline (rože, grmi, drevesa), da se takrat lahko prideluje določene vrste medu. Zaupal nam je recept za jutranji zajtrk, ki nam služi kot energijska bomba. Popeljal nas je tudi v učilnico na prostem, kjer smo oblikovali kroglice iz zemlje, v katere smo skrili sončnična semena.

Obljubili smo mu, da bomo kroglice podtaknili na domačih vrtovih in v okolici šole, saj bodo tako čebele poleti imele dovolj medičine, ki jo bodo nabirale na razcvetenih sončnicah.

Dostopnost