Na 21. bienalu otroške grafike v Žalcu so se učenci OŠ Dutovlje s svojimi grafikami zelo uspešno uvrstili na razstavo. Ustvarjali so na temo figuralike. Odprtje razstave v sredo, 11. oktobra 2023, je pospremil bogat kulturni program ter podelitev zlatih in srebrnih priznanj.

Med 1400 prispelimi grafičnimi listi s 120 šol in vrtcev je bilo za razstavo izbranih 370 del. Ruben Tavčar iz 7. a razreda se je uvrstil med 10 avtorjev, ki so za svoje grafike prejeli zlata priznanja. Živalski motiv je oblikoval v tehniki linoreza, ki ga je kombiniral z monotipijo. Srebrni priznanji sta prejela Eva Kante iz 8. a in Domen Tavčar iz 8. b razreda. Bronasta priznanja za grafike, ki so bile izbrane za razstavo, je prejelo sedem učencev višje stopnje, štirje učenci lanskega 5. razreda in 3 učenci POŠ Tomaj.

Prejemnikom priznanj čestitamo!

Dostopnost