V ponedeljek, 23. 1. 2023, nas je obiskal gospod Vladimir, ki je na invalidskem vozičku in nam predstavil svojo življenjsko zgodbo. Z njim je prišla njegova nova najboljša prijateljica labradorka Mia in gospa, ki je njegova pomočnica. Njegova življenjska zgodba je velik nauk za učence, saj se ti zaradi ene napake lahko spremeni celo življenje. Opozoril nas je na osnovna prometna pravila med vožnjo: na pomen uporabe varnostnega pasu, ničelne tolerance do alkohola in  nevarne uporabe mobilnega telefona med vožnjo.Gospod nam je predstavil svoje dejavnosti pred nesrečo in po nesreči. Čeprav je življenje invalida oteženo, se lahko udeleži aktivnosti, ki jih je opravljal, ko je bil še zdrav (potapljanje, plavanje, igranje košarke, ragbi, namizni tenis …). Povedal nam je, da se ljudje na invalidskem vozičku spopadajo z veliko več težavami kot jih zaznamo na prvi pogled (ženske težko rodijo, samomori, psihične težave…).Čeprav je njihovo življenje močno oteženo, ni nikoli obupal in se veseli življenja in dogodivščin s svojo družino.

Monika, Mia in Eva

Dostopnost