Na OŠ Dutovlje smo v sredo, 12. 10. 2022, odprli gostujočo razstavo Muzeja novejše zgodovine Slovenije z naslovom Življenje v nemških koncentracijskih taboriščih – likovno ustvarjanje v taboriščih.

Razstava je sestavljena iz 8 panojev, ki vsebinsko prikazujejo taboriščni vsakdan, od prihoda deportirancev v nemško koncentracijsko taborišče do osvoboditve in odhoda domov. Poudarek te razstave je na ustvarjanju v taboriščih, predvsem na izdelovanju različnih preprostih drobnih predmetov za vsakdanjo rabo, ki so jih taboriščniki izdelali iz materialov, ki so jim bili na voljo. Dvajset učencev je sodelovalo tudi na celodnevni delavnici pod vodstvom muzejske kustosinje in avtorice razstave dr. Monike Kokalj Kočevar. Na delavnici so  poglobili znanje o tej tematiki in se usposobili za vodenje po razstavi, ki bo na naši šoli na ogled do konca novembra tudi za zunanje obiskovalce. Vljudno vabljeni k ogledu. 

Dostopnost