V prijetnem ambientu šolskega dvorišča se je v torek, 14. junija 2022, poslovila generacija devetošolcev 2007.

Predstavili so se s pestrim in bogatim programom, ki mu je ritem dajalo pet plesov, ki so jih prikazali pod mentorstvom športne pedagoginje Lejle Ramirez. Inovativno predstavitev vseh 30 valetantov so dopolnili z iskrivimi zahvalami in posrečenim skečem ter zapeto zimzeleno melodijo. Za konec so za številne goste valete pripravili tudi fotografsko razstavo portretov valetantov ter njihovo video predstavitev. Pogostitev je s sproščenim druženjem zaokrožila skrbno izvedeno zaključno prireditev devetošolcev in s tem njihovo slovo od učiteljev in šole. Na valeti je pet učencev: Matic Kralj, Gaber Križaj, Žan Mark Pavlin, Sara Požar in Martin Žvanut prejelo tudi posebno priznanje učiteljskega zbora za odličen učni uspeh in uspehe na tekmovanjih.

Dostopnost