Zanimivo, pestro, aktivno, navdihujoče – tako bi lahko opisali letošnjo podelitev bralnih priznanj za učence, ki so opravili Bralno značko.

Ob neki priliki je Ivan Mitrevski rekel, da » Stripi so IN in prav je tako«, mi pa smo, z njegovim dovoljenjem, poved nekoliko preuredili v »Bralna značka je IN in prav je tako«  Kamničan, ki svoje like ustvarja s preprosto a zanj značilno linijo, se je v srca mladih zapisal kot ilustrator stripov, slikanic, učbenikov,… likovni vodja Mega kviza in še bi se našlo.  Naše učence razredne stopnje iz Dutovelj in Tomaja je z risanjem živali popeljal v svet nastanka ilustracij. Risbe je učencem podaril in izobesili so si jih po razredih. S starejšimi bralci  je razvil debato o tem, kako se v stripih poudarjajo detajli. Prireditev se je zaključila s podelitvijo priznanj. Še posebej smo se razveselili Zlatih značkarjev – bralcev, ki so 9 let vztrajno brali.

Dostopnost