Državno tekmovanje iz razvedrilne matematike

V soboto, 3. februarja 2024, je po različnih slovenskih regijah potekalo že 34. državno tekmovanje iz razvedrilne matematike.

Za zahodni del Slovenije je bilo izpeljano na Gimnaziji v Novi Gorici. Udeležilo se ga je skupaj prek 300 osnovnošolcev v štirih kategorijah. Z naše šole se je nanj uvrstil Oskar Lampe (iz 7. A razreda) in dosegel srebrno priznanje.

Čestitamo!

Šolsko tekmovanje iz logike

V četrtek, 28. septembra 2023, je na matični šoli v Dutovljah in podružnični šoli v Tomaju potekalo 38. tekmovanje iz znanja logike, na osnovni stopnji.

Bronasta priznanja so dosegli sledeči učenci: Maksim Kaldachou (iz 3.B razreda), Ela Žvab Oblak (iz 4.A), Lan Pirc (iz 4.B), Zofija Leskovšek (iz 5.B), Vid Pirc (iz 6.B) in Valentina Žerjal Macarol (iz 7.A razreda).

Priznanje za sodelovanje pa kot najbolje uvrščena med osmo- in devetošolci prejme Mia Pirc (iz 8.B razreda).

Čestitke vsem tekmovalcem in njihovim mentorjem!

Zlati priznanji

Na odprtju razstave 3. mednarodnega likovnega natečaja Portret – moj notranji jaz, sta učenca 7. razreda OŠ Dutovlje Gaia Balde in Dan Ebling prejela zlato priznanje za svoji grafiki. Zaključna prireditev je potekala v sredo, 7. junija 2023 na OŠ Dornberk.

Učencema iskreno čestitamo.

Predstavitev raziskovalne naloge

V torek, 30. 5. 2023, se je v športnem centru Stožice odvijala predstavitev zgodovinskih raziskovalnih nalog, ki poteka že 54. leto zapored pod okriljem Zveze prijateljev mladine in Komisije za delo zgodovinskih krožkov. več…