Kresnička šolsko tekmovanje

PREJEMNIKI BRONASTIH PRIZNANJ

Na šolskem tekmovanju lahko osvoji priznanje do 1/3 tekmovalcev iz posamezne tekmovalne skupine na šoli, razvrščenih po dosežku, pri čemer mora imeti zadnji prejemnik vsaj 1/3 možnih točk.

več…

Cankar v stripu

V ponedeljek, 11. 2. 2019, sta nas na šoli obiskala avtorja projekta Cankar v stripu Uroš Grilc in Lena Jevnik. Predstavila sta nam, kako so nastali trije knjižni stripi po Cankarjevih delih Moj lajf, Hlapec Jernej in pasja pravica ter Hlapci ko angeli omagajo.

Najprej sta nas popeljala po razstavi izvirnikov ilustratorjev Tanje Komadina, Igorja Šinkovca in Damijana Stepančiča. Spoznali smo tri različne načine nastajanja stripa.

V učilnici smo preko kratkih filmov pokukali v risarske delavnice omenjenih striparjev in se prepričali, da je risanje stripa posebna umetnost.

V okviru nagradnega natečaja se bomo tudi samo preizkusili v risanju stripa. In se seveda potegovali za knjižno nagrado Hlapec Jernej in pasja pravica.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v galeriji.

Devetošolci

Šola v naravi, 6. in 7. razred

Učenci 6. in 7. razreda, ki so danes zjutraj odšli v zimsko šolo v naravi, so varno prispeli v Kranjsko Goro.

Staršem sporočajo, da se imajo lepo.

Ekskurzija v Trst za devetošolce

V četrtek, 31. 1. 2019, smo z devetošolci izpeljali ekskurzijo v Trst in njegovo zaledje. Spoznali smo bogato ribiško dediščino Križa, se odpravili po poteh pomembnih Slovencev v Trstu, pot pa sklenili v nekdanjem koncentracijskem taborišču Rižarni.

Delovna sobota, 2. 2. 2019

V soboto, 2. 2. 2019, je pouk na naši potekal drugače kot običajno, bolj sproščeno, praktično in ustvarjalno. Združili smo se v skupine po razredih in pekli zanimivo pecivo, šivali ekološke torbe, oblikovali glino, sestavljali hiške, izdelovali maske ter pridno kvačkali. Ob koncu pouka smo bili vsi zadovoljni, saj smo lahko ponosno prikazali svoje izdelke. Vabljeni k ogledu slik.

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja astronomije

Šolsko tekmovanje iz znanja astronomije je potekalo v četrtek, 6. 12. 2018.

Bronasta priznanja so dosegli:
Danijel Irenej Bandel iz 7. r.
Mihael Simoneta iz 8. r.
Miha Grmek iz 9. r.
Jure Živec iz 9. r.

Na državno tekmovanje, ki bo potekalo v soboto, 12. 1. 2019, se je uvrstil Mihael Simoneta.

Vsem iskreno čestitamo in želimo veliko uspehov tudi vnaprej.

Tradicionalni slovenski zajtrk 2018

Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk smo tudi letos izpeljali na šoli v petek, 16. novembra 2018 ob 8.00 uri zjutraj. Pri izvedbi tradicionalnega slovenskega zajtrka smo uporabili ekološka živila: mleko, med, črn kruh in jabolko.
Slovenski zajtrk smo obogatili z različnimi dejavnostmi. Učenci sedmih in devetih razredov so pri izbirnih predmetih pekli medenjake iz domačega medu brez uporabe sladkorja. Učence prve triade je obiskal čebelar in predstavil delo čebelarja in življenje čebel.