Obisk mlake v Tomaju

V sredo, 17. 04. 2019, smo tretješolci izvedli naravoslovni dan. Iz Tomaja smo se peš odpravili do kala pri Sv. Antonu. Preobuli smo se v škornje, vzeli mreže, lupe in lončke ter se razvrstili ob kalu. Opazovali smo živali in rastline v kalu in ob njem. Zajeli smo paglavce v kozarček, si jih ogledali pod lupo in jih vrnili v njihovo okolje. Opravili smo zanimive raziskovalne naloge in se vrnili v Tomaj. Naučili smo se veliko novega in navdušeni smo bili nad naravo, ki je v polnem razcvetu.

Ivan Cankar – literarni revolucionar skozi oči naše šole

V marcu 2019 smo zaključili vrsto projektov v okviru Cankarjevega leta. Na šoli smo literarnega velikana počastili z raznimi dogodki, ki so se odvijali bodisi na šoli kot tudi izven nje.
V okviru knjižnično informacijskih znanj so si vsi učenci šole ogledali razstavo o Ivanu Cankarju in prisluhnili predstavitvi njegovega življenjepisa.
Cankarju in njegovi Skodelici kave smo se približali tudi z umetniškega, literarno likovnega, vidika. Učenci izbirnega predmeta Likovno snovanje so najprej slišali črtico in kasneje ustvarili svoje skodelice kave ter jih opremili z mislimi Ivana Cankarja. Skodelice smo razstavili v šolski avli, kjer se ponujajo na ogled vsem obiskovalcem šole.
Nedvomno bo v lepem spominu ostal tudi obisk Vrhnike, rojstnega kraja pisatelja. Tam so si učenci ogledali splošno knjižnico, rojstno hišo Ivana Cankarja, lutkovno predstavo, poslušali pravljico o Cankarju, obiskali tematsko razstavo Moja Ljubljanica.
Kljub temu, da je Cankarjevo leto mimo, pa literatu ne obračamo hrbta – nasprotno; opremljeni z novimi znanji in izkušnjami smo si njegov revolucionarni način razmišljanja še bolj približali.

Kreplje – športni dan

Prvošolci in drugošolci OŠ Dutovlje smo se odpravili na izlet proti Krepljam. Več o dogodivščinah na poti si lahko ogledate v galeriji.

Vrhnika

V počastitev slovenskega kulturnega praznika smo si ogledali Vrhniko, rodno mesto Ivana Cankarja. Naučili smo se veliko novega o življenju in delu tega pomembnega slovenskega dramatika, pesnika in pisatelja. Več si lahko ogledate v galeriji.

Planinski krožek na zimovanju na Pokljuki

Učenci planinskega krožka OŠ Dutovlje in OŠ Divača smo podaljšan konec tedna preživeli na zimovanju na Pokljuki. Iz Rudnega polja smo se podali do Blejske koče na Lipanci, od tam pa nekateri nadaljevali do Lipanskega vrha. Naslednji dan smo krenili proti Viševniku ter prav vsi dosegli Plesišče. Zimovanje je bila odlična priložnost spoznavanja uporabe zimske opreme ter hoje v gorah pozimi.

Prireditev za 8. marec

Za 8. marec smo učenci Osnovne šole Dutovlje obiskali Dom na Krasu. Gojencem smo se predstavili s kratkim kulturnim programom in z njimi prijetno poklepetali. Več o tem si lahko ogledate v galeriji.