————————————————–
… v šolskem letu 2018/2019:

Dan zdrave šole in Evropski športni dan – sobota, 29. 9. 2018

V soboto, 29. 9. 2018, smo na naši šoli organizirali poseben dan dejavnosti, na katerem smo obeležili Dan zdrave šole, Evropski teden športa in pripomogli k čistejši okolici in tako čistejši Sloveniji (akcija Očistimo Slovenijo).

OŠ Dutovlje je že 10 let vključena v projekt Zdrava šola. Z raznimi organiziranimi dejavnostmi in vsakodnevnimi dejanji skrbimo za telesno in duševno zdravje naših učencev. V delavnicah, ki smo jih izvedli to soboto, so si učenci pridobili dodatna znanja o skrbi za zdravje in dobro počutje.

Ker je v tem času potekal Evropski teden športa (ewos.olympic.si/) in so športne dejavnosti otrok nepogrešljive pri skrbi za njihovo zdravje, smo izvedli tudi športne in plesne delavnice.

Pri izvajanju delavnic so poleg učiteljev in šolske psihologinje sodelovali tudi: medicinska sestra in zobna asistentka iz Zdravstvenega doma Sežana, plesalke iz Plesnega društva Mavrica in predstavnica tabornikov Roda Kraških J’rt Sežana.

Fotografije z dogodka si lahko ogledate v galeriji: www.os-dutovlje.si/galerija/