V petek, 1. 9. 2023, smo na podružnični šoli v Tomaju z velikim veseljem sprejeli učence 1. B razreda. Na dvorišču šole so se nam pridružili ravnateljica OŠ Dutovlje Miranda Novak, podžupanja Občine Sežana Vanja Jelen in delavke oddelka za gospodarske in družbene dejavnosti Občine Sežana, Helena Race in Tanja Ravbar ter policist Vilijem Trobec.

Zbrane je najprej s prijetnimi spodbudnimi besedami nagovorila ravnateljica šole, prav tako jim je dobrodošlico zaželela podžupanja Občine Sežana. Na varnost v prometu in nasploh v šolskem okolišu  nas je opozoril policist Vilijem Trobec. Program so popestrili učenci 5. razreda, violinistka Zofija Leskovšek ter učenci , ki so obiskovali krožek gibalna abeceda. Za ustvarjalen pravljični del  je poskrbela učiteljica Vlasta Markočič, ki je v kamišibaj gledališču predstavila zgodbi o Krasu in Čarodeju. Prvošolce je nato prijazno sprejela razredničarka Tina Orel Ostrouška. S pomočjo starejših učencev ter povabljenih gostov jim je izročila rutke in darilne vrečke Občine Sežana. Prvošolci so skočili čez trak in navdušeno zakorakali v 1. razred. V učilnici so doživeli presenečenje, slastno torto z motivom Lili in Bineta.

Vsem prvošolcem želimo veliko prijetnih nepozabnih šolskih dogodivščin.

Dostopnost