Na predzadnji šolski dan so se na dvorišču pred osnovno šolo Dutovlje poslovili devetošolci. Za starše, učitelje, osmošolce in ostale povabljene so pripravili pester kulturni program.

Kot že vrsto let, je bilo osrednji del kulturnega programa kar šest različnih plesov. Plesne korake so že mesece pred dogodkom osvajali pod mentorstvom šolske pedagoginje Lejle Ramirez. Inovativno so se predstavili, nas nasmejali s skečem, tradicionalno predali ključ osmošolcem in za zaključek pod mentorstvom glasbene pedagoginje in ob spremljavi kitaristov Ambroža Boleta in Uroša Rodice zapeli poslovilno pesem. Devetošolce sta nagovorila župan občine Sežana Andrej Sila in ravnateljica Miranda Novak. Predsednik sveta šole Ljubomir Vasić je podelil najvišje priznanje sveta šole učencu Jaki Marinacu ter zunanjemu sodelavcu, mentorju fotografskega krožka, Alanu Kosmaču, ravnateljica pa priznanja učiteljskega zbora, ki so ga prejeli Petja Poljšak, Vita Gomezel, Alenčica Rejc, Anže Stopar, Vid Jerič Bole, Klemen Luin, Lan Čevnja in Matija Tavčar. Dogodek smo sklenili ob ogledu zaključnega videa ter pogostitvi.  Devetošolcem želimo pogumno, vztrajno in srčno naprej.

Dostopnost