V začetku oktobra so osmošolci v okviru tehniškega dneva gradili suhi zid pred šolo. Obiskal jih je mojster suhozidne gradnje Boris Čok, ki jim je po teoretičnem uvodu o vrstah in namembnosti suhih zidov predstavil tehnike gradnje.

Po predavanju so se odpravili pred šolo, kjer so si razdelili delo, si nadeli rokavice in se sami preizkusili v izdelovanju suhega zidu. Delo jim je šlo odlično od rok in ob koncu šolskega dne je nastal približno 20 metrov dolg in pol metra visok zid. Učenci so bili s svojim izdelkom tako zadovoljni, da so se odločili, da se bodo z veseljem še podali v take izzive. Suhi zid pred šolo zamejuje na novo urejen kraški vrt Boruta Benedejčiča, kjer bo šolski razstavni prostor.