Spoštovani starši in skrbniki!

Obveščamo vas, da bodo jutri, 19. 1. 2022 začele veljati novosti glede izjem od napotitve v karanteno, ki bodo veljale tudi za zaposlene v šoli in za učence, ki so imeli visoko rizični stik z okuženo osebo v šoli.

Od jutri naprej ne bomo več ob posameznih okužbah pošiljali oddelkov k pouku na daljavo, se bodo pa učenci (tisti, ki so bili z okuženo osebo v visoko tveganem stiku) vsakodnevno samotestirali v šoli v obdobju sedmih dni od zadnjega visoko tveganega stika.

  • IZJEME OD VSAKODNEVNEGA TESTIRANJA:
    • zadnji prebolevniki (od pozitivnega rezultata PCR je preteklo manj kot 45 dni)
    • preboleli, ki so polno cepljeni,
    • imajo dokazilo o neg. rezultatu HAG, ki ni starejši od 24 ur od odvzema brisa.

Učenci bodo napoteni v karanteno in k pouku na daljavo le v primeru, ko bo v posameznem oddelku potrjena okužba pri več kot 30 odstotkih učencev.

Zaposleni, ki bodo v šoli prišli v visoko tvegan stik z okuženo osebo, prav tako ne bodo napoteni v karanteno pod pogojem, da se vsak dan samotestirajo na delovnem mestu in nosijo zaščitno masko tipa FFP2.

Priloga:

Okrožnica MIZŠ z dne 17. 1. 2022 št.6030-2/2022/11

Dostopnost