Natečaj Panjska končnica po kraško je z razpisom vabil učence od 1. do 9. razreda kraških osnovnih šol iz Komna, Dutovelj, Divače, Hrpelj in Sežane.

Tričlanski komisiji strokovnjakinj iz likovnega področja Nataši Pegan, Ani Glažar in Katji Sorta sta se pridružila tudi dva čebelarja in skupaj so pripravili izbor najboljših panjskih končnic. Osnovna šola Srečka Kosovela Sežana in Čebelarsko društvo Sežana sta razpisani likovni natečaj zaključila, panjske končnice razstavila in nagrajencem podelila nagrade na podelitvi priznanj čebelarjem Krasa za najboljši kraški med v Povirju 26. novembra 2023.

Naša šola je sodelovala z velikim številom panjskih končnic. Glavne nagrade so prejeli učenki: Jana Lisjak, 3. A za 1. triletje in Isabel Dibitonto, 4. B iz 2. triletja. Razstava s panjskimi končnicami je trenutno razstavljena tudi na OŠ Dutovlje.

Vsem mentorjem in učencem še enkrat čestitamo za kreativne in kvalitetne panjske končnice.

Dostopnost