V letošnjem šolskem letu so se učenci OŠ Dutovlje udeležili geografskega natečaja »Mi v pokrajini«. Namen natečaja je bil vzpodbuditi in udejanjiti radovednost ter pokazati, kako si učenci predstavljajo geografski pogled na pokrajino skozi fotografski objektiv.

Natečaj sta razpisala Zveza geografov Slovenije in Društvo učiteljev geografije Slovenije. V natečaju so sodelovali učenci od 6. do 9. razreda osnovnih šol iz cele Slovenije. Vsaka šola je lahko poslala 4 fotografije. Na natečaj so bile poslane fotografije učenke Vite Gomezel (9.b), Hane Kosmač (8.a), Roka Vovka (9.b) in Žaka Kosiča (9.b).

Izmed vseh 85 prejetih fotografij v kategoriji osnovnih šol v Sloveniji, je učenka Vita Gomezel  s fotografijo »Življenje je polno ovinkov« osvojila 1. mesto in Hana Kosmač s fotografijo »Kras – prebujanje ranjene pokrajine«, odlično 3. mesto. Razglasitev rezultatov je potekla v sklopu mednarodnega geografskega dogodka Noč geografije.

Čestitke za osvojeno zmago.

Barbara Milavec

                                                                                           

Dostopnost